Бесплатни уџбеници

Бесплатни уџбеници 2023.

Обавештење!

Министарство просвете и ове године планира да обезбеди бесплатне уџбенике за одређен број ученика основне школе.

Категорије ученика који ће бити обухваћени овим пројектом су следећи:

• Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи)

Родитељи (старатељи) достављају копију важећег решења (а не потврду) којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи.

• Ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану, укључујући и ИОП 3

Није потребно прилагати никакву документацију.

• Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом, који се образују по индивидуалном образовном плану, а потребни су им прилагођени уџбеници, као и ученици који образовно-васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, а којима је потребно прилагођавање (увећани фонт, Брајово писмо, електронски формат)
  • Ученици који су у породици треће и свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања

Родитељи (старатељи) прилажу потврду образовно-васпитне установе (средње школе, факултета) о својству ученика за старију браћу или сестре. Потврда образовно-васпитне установе о својству ученика прилаже се за свако дете.

• Ученици првог и другог разреда основне школе који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском знаковном језику

Потребну документацију (решење о социјалној помоћи, школске потврде) доставити одељенским старешинама до 05.04.2023. године.